Recenze produktů

Broušené cihly Poroton

Broušené cihly Poroton
Trendem dneška je energeticky úsporné bydlení. Rostoucí ceny energií nás všechny vedou k úsporným opatřením. Tím spíše ty, kteří se rozhodli postavit si svůj dům snů. Ke slovu se tedy dostávají materiály, které nabízejí výjimečné termoizolační vlastnosti a snižují tak náklady na vytápění. U cihel lze termoizolaci vylepšit perlitem. 

Perlit je přírodní minerál, jehož důležitými vlastnostmi pro stavebnictví jsou:
- Nehořlavost
- Odolnost proti plísním, hnilobě a působení hmyzu
- Tepelná izolace cihel

Vlastnosti broušených cihel Poroton

Jedná se o nový typ cihly - v jedné cihle naleznete spojení výhod různých produktů a materiálů. Broušené cihly neobsahují nevhodné látky, nezpůsobují tedy žádnou zátěž pro životní prostředí. Vzhledem k použité technologii výroby a složení broušené cihly se jedná o ekologický výrobek určený k výstavbě nízkoenergetických rodinných domů. U cihel plněných perlitem jde o spojení zdiva s tepelnou izolací a masivního cihelného zdiva. Zároveň s tím dovoluje domu dýchat. Zdivo není nutné doplňovat další izolací.

Zdi z broušených cihel plněných perlitem mají jednoduchou konstrukci a stavebníkům nabízejí vysokou životnost jako v případě klasického cihlového zdiva. Jsou odolné vůči požáru a vyhovují požadavkům protipožární ochrany. Poskytují ochranu proti záření, hluku, vlhkosti.

Cihly Poroton od společnosti WINKLMANN

Poroton - broušené cihly plněné perlitem dodává společnost WINKLMANN spol. s.r.o. prodejcům stavebních materiálů na celém území České republiky.

Technické informace a přehled broušených cihel Poroton najdete na adrese