Recenze produktů

Lícové cihly a pásky – trend moderní doby ve stavebnictví

Lícové cihly.jpg
Lícové zdivo je v dnešní době stále více žádaným stavebním materiálem. Díky svým vynikajícím vlastnostem dokonale vyhovuje potřebám a nárokům moderního člověka – snoubí se v něm dlouholetá tradice s osvědčenou kvalitou a nadčasovým, neotřelým vzhledem.

Jedinečné vlastnosti lícových obkladů

Skutečnost, že se lícové cihly těší takové oblibě, bezesporu vyplývá z charakteru samotného cihlového materiálu. Jedná se totiž o stoprocentně přírodní, hygienicky a ekologicky nezávadný produkt, který neobsahuje žádné škodlivé přísady či barviva. Použitím lícových obkladů jsou zajištěny prvotřídní tepelně izolační vlastnosti, a to při zachování maximální propustnosti par stěnou. V oblasti stavebního materiálu jsou cihlové obklady favority také z důvodu značné mechanické odolnosti či mrazuvzdornosti.
Charakteristickým prvkem obkladových cihel a pásků je jejich rozměrová a barevná odlišnost. Tyto odchylky značně umocňují výjimečnost a neopakovatelnost jednotlivých stavebních provedení.
Lícové cihly a pásky.jpg
Lícové cihly 1.jpg
Lícové cihly a pásky 1.jpg

Funkčnost a elegance pohledového zdiva

Lícové cihly a obkladové pásky lze použít při stavbě obvodových stěn, pro obklad fasád domů. Tento vysoce kvalitní materiál nachází plné uplatnění rovněž při výstavbě plotů, zídek, sklepů, komínů, pergol a jiných zahradních staveb. Nutno dodat, že takovéto fasády z cihel jsou takřka bezúdržbové. Obdivuhodná je rovněž životnost režného zdiva. Svůj atraktivní vzhled je schopno si uchovat po desítky let.
Nezaměnitelným designovým prvkem je použití pohledového zdiva v interiéru. Využívá se na obklad stěn, krbů, příček či kleneb. Lícové pásky doplněné o jiné přírodní materiály, jako např. dřevo nebo kámen, dokážou příjemně zútulnit a nebývale ozvláštnit vnitřní prostory domu.
Brickland.gif
Mnohaletými zkušenostmi v oblasti cihlářské výroby se vyznačuje zavedená společnost Brickland, s.r.o. Nabízí široký sortiment pohledových cihel a pásků, včetně klinkerů, a to v různých barevných a povrchových provedeních. Prostřednictvím specializovaných poboček a vzorkoven realizuje zakázky po celé České republice.
Další podrobmosti najdete na www.brickland.cz