Recenze produktů

Plastová střešní krytina

V devadesátých letech se na našem trhu objevily plastové střešní krytiny. Vyrobeny mohou být buď z recyklovaných plastů, nebo z nových nepoužitých materiálů (PVC, polykarbonát, polyester nebo polyetylen). Materiály bývají obohaceny přísadami, které chrání před UV zářením a snižují jejich hořlavost. Pokud se rozhodnete ušetřit, tak zvolte krytinu z recyklovaných materiálů. Většinou bývají levnější než krytiny z nových materiálů. Vylisované šablony mohou mít tvar klasických tašek, dřevěných šindelů, břidlice, nebo došek. Plastové střešní krytiny se na střechu pokládají s minimálním sklonem dvacet stupňů a jsou k dostání v  černé, šedé, bílé cihlové a antracitové barvě.

Některé plastové krytiny propouštějí světlo a označují se jako světlopropustné plastové krytiny. Většinou se používají jako doplněk k tmavým krytinám, nebo kde není nutné vytápění. Tedy na pergoly, altány, přístřešky nebo zahradní domky.

Střešní krytiny z PVC

Střešní krytiny z PVC jsou velké desky a používají se tam, kde je potřeba světlo z vrchu. Montáž je velmi snadná a také pořizovací cena je nízká. Polykarbonátové plastové krytiny patří k velmi odolným krytinám s dlouhou životností. Polyesterové (PES) plastové krytiny jsou snad ze všech plastových krytin nejodolnější a mají nejdelší životnost. Jsou teplotně i materiálově stálé.

 
Plastová střešní krytina - ADIS TACHOV

 

Odolnost plastové střešní krytiny

Krytiny jsou vyrobeny recyklací PET lahví, plastových izolací a plastů z automobilového průmyslu. Velmi dobře odolávají povětrnostním podmínkám i mechanickému poškození a jejich provedení znemožňuje uchycení mechu. Této plastové střešní krytině neškodí slunce, mráz, krupobití, vítr ani náhlé teplotní změny. Dodávají se v různých barvách, které jsou stálé a neblednou.

Výrobce plastových střešních krytin ADIS Tachov

Více informací, ceník a seznam prodejců na stránkách výrobce ADIS Tachov, zpracování plastů, s.r.o.