Recenze produktů

Fimo a Cernit - polymerová modelovací hmota

Fimo a Cernit - polymerová modelovací hmota, ze které lze modelovat a vytvářet postavičky a šperky. Hmota je lehce zpracovatelná - snadno se modeluje, nelepí a neosychá. Tato modelovací hmota se využívá k výrobě korálků, přívěsků, náramků, šperků a dalších dekoračních předmětů. Plátky fima můžete dekorovat různé věci - skleničky. lžičky apod.

 
FIMO hmota

 

Vlastnosti hmoty FIMO

Hmota disponuje unikátními vlastnostmi, díky kterým si získala oblibu po celém světě. FIMO hmota se po zapečení v elektrické troubě (max. 30 minut při 110°C) stává pevným a tvrdým materiálem. Hmotu FIMO je možné zakoupit ve 24 barevných odstínech, transparentní a dále s leskem nebo flitry. Při míchání jednotlivých barev můžete docílit velkého množství efektů. Fimo se dodává v kostkách 56g, předlisovaných do 10 naznačených pruhů.

Korálky z hmoty FIMO

Po vytvrdnutí je vhodné vyrobené korálky nalakovat FIMO lakem nebo bezbarvým lakem, aby barvy lépe vynikly a zářily. FIMO korálky můžete navlékat na pružné vlákno a kombinovat například se skleněnými korálky.  

Kurzy pro práci s hmotou FIMO – výroba korálků

Pro práci s FIMO hmotou můžete navštívit kurzy výtvarných technik, které jsou vhodné pro dospělé i děti. Pořadatelem kurzů netradičních výtvarných technik je HOBBY - KOHOUT.

Kurzy jsou ideálním místem pro rozvoj jemné motoriky dětí a společnou relaxací při výrobě krásných malých dárečků.

Kde koupit hmotu FIMO a CERNIT

HOBBY-KOHOUT provozuje rozsáhlé internetové stránky s popisem výtvarných technik, galerií pro inspiraci a e-shopem. Pro zpracování Fima lze použít celou řadů nástrojů, které práci s Fimem zpříjemní a ulehčí. Obchod HOBBY-KOHOUT se zaměřuje na prodej polymerových hmot Fimo a Cernit a pomůcek pro výrobu šperků a bytových doplňků právě z polymerových hmot různých značek.