Recenze produktů

Forte-Wespa pilové pásy - dělení materiálu

Pilový pás saphir
Podstatou dělení materiálu je porušování molekulární vazby děleného materiálu. Způsob, jakým k němu dochází, ovlivňuje spotřebu nejen samotného materiálu, ale i energií a pracovní síly.  Volba vhodné metody dělení materiálu má zásadní vliv také na výrobní náklady, tedy i celkovou efektivitu práce. K základním, konvenčním metodám, vyznačujícím se silovým odebíráním třísek, patří kromě stříhání, tření, lámání, také řezání materiálu. Jedná se o nejpoužívanější způsob dělení, při němž se používají kotoučové, rámové a pásové pily.
Odborníkem na řezání materiálů a zabezpečení kompletního vybavení řezáren je západočeská společnost Forte-Wespa s.r.o. Zajišťuje také profesionální servis v oblasti broušení nástrojů pro zpracování dřeva a kovů. Výrobní sortiment této ryze české firmy, působící na tuzemském trhu již 20 let, tvoří pily, pilové kotouče, listy a pilové pásy.

Pilové pásy

Způsob řezání materiálu pilovým pásem nachází své uplatnění ve velkosériové výrobě, především pak při dělení rozměrných polotovarů. Pilové pásy patří k poměrně levným nástrojům, avšak poskytujícím velký řezný výkon. Při výběru pilových pásů je potřeba řídit se typem stroje, obrobku a obráběného materiálu.
Pro dělení běžných typů materiálů se používají pásy z nástrojové oceli. Bimetalické pásy, vyráběné moderní technologií, se oproti nim vyznačují značně delší životností, vysokou tvrdostí špiček zubů a vyšší odolností vůči ohybu a krutu.
Pilové pásy značky Forte-Wespa, které jsou zárukou vysoké kvality, vynikají především precizností zpracování, velice přesným dělením a maximálním výkonem. Pásy jsou vhodné pro řezání dřeva, umělé hmoty, oceli, neželezných kovů, nerezové a kyselinovzdorné oceli, titanových a speciálních bronzů i těžko obrobitelných zvláštních slitin. Specializací firmy je výroba pilových pásů na kov od šířky 6 mm až do 80 mm.
Pilový pás galaxy
Pilový pás red streak
Pilový pás spezial a lg super

Pilové pásy na kov Forte-Wespa

Pilové pásy Forte-Wespa jsou vyráběny v mnoha produktových variantách. Pásy Evotec jsou určeny k řezání veškerých těžce obrobitelných, vysoce legovaných a žáruvzdorných materiálů středních a velkých průměrů. Pro dělení materiálů, které se brání sevření pásu v řezu, byl navržen nový, speciální pilový pás Xtrema pro řezání silnostěnných trubek, profilů a nosníků větších rozměrů. Obzvláště vysokou pevností zubů se vyznačují inovované pilové pásy Xenotec, vyvinuty pro dělení trubek a profilů ve svazku. Tyto velice efektivní pásy znatelně zmenšují rezonance a vibrace pásu a stroje. U silnostěnných dílů a vláknitých materiálů menších průřezů se používají pilové pásy Saphir s kontinuálně nanesenými částicemi tvrdokovu.
 
Kompletní sortiment firmy Wespa-Forte je k nahlédnutí na firemní webové prezentaci na adrese www.forte-wespa.cz