Recenze produktů

Maturitní obory, které nachází uplatnění na trhu práce

Středním školám se často vyčítá, že své žáky nepřipravují na reálný pracovní provoz. To ale není případ Středního odborného učiliště v Domažlicích. Tato škola pro své studenty zajišťuje mezinárodní odborné praxe, financuje výborné zázemí a nejmodernější vybavení. Díky tomu se studenti učí pracovat s potřebnými stroji, technologiemi a postupy. Absolventi SOU Domažlice nachází rychle uplatnění v oboru. Někteří získají pracovní smlouvu už během studia při vykonávání praxe.
Soudom - budova koly
Škola SOUDOM

CNC mechanik seřizovač s maturitou

Poptávka po seřizovačích CNC strojů stále roste. Tento perspektivní obor nabízí uplatnění budoucím pracovníkům obsluhy a seřizovačům CNC strojů, zařízení a linek. Studenti se věnují programování ve známém programu CAD a ve škole pracují v řídících systémech Heidenhain, Sinumeric a Fanuc. Po absolvování školy jsou tak dobře připraveni na podmínky v reálném provozu firem.

Kosmetické služby s maturitou

Kosmetické obory s maturitou připravují studenty na odbornou práci v oblasti kosmetiky, manikůry a pedikůry. Během studia se studenti učí zvládat náročné technologické postupy, které jdou ruku v ruce s rozmanitými požadavky zákazníků, módními trendy a novými vědeckými poznatky. Patří mezi ně např.

  • gelová modeláž nehtů
  • japonská manikůra p-Shine
  • prodlužování řas
  • masáž lávovými kameny
  • mikromasáž očního okolí
  • japonské tetování
 
Studenti si náročné techniky procvičují v kosmetickém salónu, který SOU Domažlice provozuje, a na různých soutěžích.
SOU Domažlice - HalloweenSOU Domažlice - pedikůraSOU Domažlice - ukázka líčeníSOU Domažlice - kosmetické studioSOU Domažlice - kosmetika

Logistik a finanční poradce – obchodník s maturitou

Pro tento obor je klíčová výuka jazyků, zejména němčiny. Absolventi jsou připravováni na práci v zahraničí, nebo zaměstnání, kde budou se zahraničím často v kontaktu. Uplatnění najdou jako vedoucí v obchodních společnostech, v oddělení nákupu a prodeje zboží i ve finančních službách, logistice nebo marketingu.
 
S ohledem na potřeby zaměstnavatelů se od začátku studia učí vést účetnictvípracují se skladovým systémem SAP, který se používá nejen v obchodech, ale i na poštách, letištích, nádražích a přepravních společnostech. Absolventi jsou tak připraveni na reálné podmínky v jejich budoucím povolání.

Gastronomie s maturitní zkouškou

Studenti se během studia gastronomie pilně připravují na budoucí práci v restauracích, barech nebo hotelech. Sbírají zkušenosti na soutěžích, přípravách a obsluze během rautů. Podívejte se, jak se studentům povedl např. raut v Senátu ČR během vyhlášení "Nejkrásnější nádraží roku 2016".
Během studia si studenti mohou rozšířit kvalifikaci i o someliérský či barmanský kurz nebo kurz studené kuchyně. Jak takový týden na oborech gastronomie probíhá si můžete přečíst zde.
Soudom - barSoudom - gastronomické oborySOU Domalice - gastronomie
SOU DOM své studenty svědomitě připravuje na pracovní život. Díky skvělým výsledkům studentů v oborových soutěžích se škola umístila na 1. místě mezi všemi středními odbornými učilišti v Plzeňském kraji.