Recenze produktů

Mobilní domy míří do Česka

Termíny Mobilheim, Mobile Home či mobilhome se označuje mobilní domov bez pevných vybetonovaných základů, který lze přesouvat na vzdálenost až několik set metrů. Svým vzhledem a vybavením interiéru připomíná klasický malý domek nebo rekreační chatu. Mobilní domy mají tradici především ve Spojených státech, Francii, Anglii či Holandsku. Také Češi se s tímto alternativním bytovým trendem pomalu seznamují. Láká je přitom jeho mobilita, poměrně nízké pořizovací náklady, kompletní vybavenost a v neposlední řadě také možnost nejen sezónního, ale i celoročního bydlení.

Snadná a rychlá instalace „domků na kolečkách“

Mobilheimy mají svá vlastní kola, po kterých se mohou posouvat v případě menších vzdáleností. Také z tohoto důvodu jsou vedena jako vozidla. Pro přesun Mobilheimů na vzdálenosti delší se pak využívají speciálně uzpůsobená nákladní vozidla. Velkou výhodou je především to, že mobilní domy lze instalovat bez stavebního povolení, pouze napojením na inženýrské sítě nebo pohyblivé nadzemní přípojky. Bydlet tak můžete okamžitě, bez zbytečných průtahů.

Dům The Elegance

Elegance exteriér 1Elegance exteriérElegance kuchyně 1Elegance kuchyněElegance obývací pokojElegance ložniceElegance ložnice 1Elegance koupelna

Mobilheim a jeho konstrukční řešení

Nosným pilířem mobilního domu je vyztužený ocelový rošt podvozku, na němž je umístěn dřevěný rám. Vnější obvodové stěny jsou hliníkové či plastové. Mobilheimy jsou opatřeny tepelnou izolací z polystyrénu nebo jiné izolační hmoty. Vakuově izolovaná jsou také jednoduchá anebo dvojitá okna. Nejčastější střešní krytinou bývá hliníkový nebo pozinkovaný plech. Díky plné výbava interiéru je bydlení v mobilních domech velice komfortní a přitom levné.

Sezónní i celoroční Mobilheimy a jejich využití

Díky kvalitnímu zateplení celé konstrukce jsou dřevěné mobilní domy obyvatelné sezónně i celoročně. Jsou využívány k rekreačním účelům, jako zahradní domky či chaty, k přechodnému, ale i stálému bydlení. Umisťují se do kempů, kde slouží k navýšení ubytovací kapacity. Velmi často dochází také k pronájmu mobilheimů. Využití nachází rovněž jako mobilní kanceláře nebo firemní ubytovny pro dělníky na stavbách. Mohou se stát zázemím pro hlídače, ostrahu či vrátného. V řadě případů plní funkci kluboven pro rybářské svazy, sportovní kluby a jiná zájmová sdružení.

Dům The Inspiration

Inspiration exteriérInspiration koupelna 2Inspiration koupelnaInspiration kuchyněInspiration ložnice 1Inspiration ložniceInspiration obývací pokoj s kuchyníInspiration obývací pokoj
K přednímu dodavateli kvalitních a přitom levných mobilních domů patří zavedená společnost Mobilheim Plzeň. Specializuje se na prodej mobilních domů a veškerého příslušenství. Služby jsou doplněny o záruční i pozáruční servis. Kromě bazaru Mobilheimů nabízí i nové luxusní anglické mobilní domy značky Regal. Pro své klienty připravila možnost prohlídky celé řady mobilních domů všech rozměrů a nově i prezentaci speciálně upravených  mobilních domů pro celoroční užívání. Kompletní sortiment je k nahlédnutí na adrese www.mobilheim-plzen.cz.