Recenze produktů

Obliba studní roste

Individuální zásobování vodou z přírodních zdrojů volí v Česku stále více lidí. Obliba vrtaných i kopaných studní roste, a to nejen kvůli neustále se zvyšujícím cenám vodného a stočného. 

Důvodem pro využívání podzemních zdrojů vody jsou především relativně nízké náklady na provoz studny. Samotná stavba takovýchto studní není sice investicí zanedbatelnou, je však jednorázová. Povrchové a hloubkové studny se vyznačují vysokou životností a také vydatností.
Vrtané studny

Výhody vrtaných studní

V případě, že se hladina spodní vody nachází hluboko anebo je struktura podloží nejednotná, doporučuje se studna vrtaná neboli hloubková. Na rozdíl od kopané studny jímá hlubší podzemní vodu, která je tímto zcela nezávislá na atmosférických srážkách. Množství vody ve vrtané studni tak během celého roku kolísá podstatně méně.
 
Tímto je zaručena vysoká vydatnost i v nejsušším období roku. Také kvalita vody je oproti kopané studni lepší. Stavba hloubkové studny je časově nenáročná a poměrně snadná, přičemž samotné vrty trvají obvykle jeden den.
 
Hloubením studní se na Karlovarsku, Plzeňsku, v Praze a jejím okolí zabývá společnost Vodovrty s.r.o. - specializovaná stavební firma s více než 20tiletou tradicí v oboru studnařských prací. Vrty studní provádí buď na základě platného stavebního povolení anebo na základě ohlášení v podobě geologického průzkumu.

Vrtané studny „na klíč“

Stavba studní je pojata komplexně a je realizována jako tzv. zakázka na klíč. Začíná od vyhledání pramene podzemní vody, zhotovení projektové dokumentace a povolení na studnu a končí u samotné kolaudace studny. Firma Vodovrty s.r.o. nabízí kompletní servis týkající se studní - osazení skružemi, montáž poklopů na studny, studniční roury a čerpadla do studny včetně zajištění kompletního instalatérského připojení a kolaudace.
 
Přenechte výstavbu a čištění vrtaných studní na zkušených odbornících. 
 
Kromě výstavby nových vrtaných studní provádí společnost Vodovrty s.r.o. i odborné čištění studní stávajících. K těmto úkonům se přistupuje ve chvíli, kdy dojde ke zhoršení vlastností vody ze studny, nebo k poklesu vydatnosti studny. Provést čištění studny se doporučuje také v případě, jestliže se po delší době znovu uvádí do provozu. Po vyčištění je nutné provést důslednou dezinfekci studny.
Firma Vodovrty s.r.o. je specialistou na provádění veškerých vrtů. Kromě vrtů spojených s hloubením studní provádí také vrty pro tepelná čerpadla, průzkumné vrty a pilotáž.  Používá špičkovou švýcarskou technologii s garancí 10 let.
 
Ceny kopaných a vrtaných studní jakož i ostatních vrtů jsou velice přijatelné. Veškeré studnařské práce jsou prováděny rychle, spolehlivě a v té nejvyšší kvalitě. Více informací naleznete na webové prezentaci firmy na adrese: www.vodovrty.cz
Kontaktní informace
Adresa: VODOVRTY, s.r.o.
  Ladova 195
 

353 01 Mariánské Lázně

   
Telefon: +420 354 673 290
 Fax: +420 354 673 390
 
E-mail:
 
   
Poptávkový formulář
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.